Карбамид
|

Катар подписа 20-годишно споразумение за доставка на урея за Япония

QatarEnergy и Mitsui подписаха 20-годишно споразумение за доставка на урея
Държавният производител на урея QatarEnergy подписа 20-годишно споразумение за доставка на 500 000 тона урея годишно урея с японската фирма Mitsui.

Доставките ще започнат от януари 2026 г.. Катарската държавна фирма планира да разработи нов комплекс за производство на урея до 2030 г., което ще удвои капацитета ѝ за производство на урея до 12,4 милиона тона годишно.

Катар е изнесъл малко над 80 000 тона урея за Япония през периода януари-август, показват търговските данни, докато през 2024 година са били 295 000 тона.

Прочети още..

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *